30 жовтня 2024, 14:11
Цей звіт представники українського громадянського суспільства підготували до 23-го розділу «Правосуддя та фундаментальні права» звіту Європейської комісії щодо України у 2023 році. У ньому висвітлений погляд громадського сектору та представників правничої спільноти на те, чого вже вдалося досягнути, а також містяться рекомендації, що потрібно зробити.
Ірина Мудра зазначила, що проєкт складатиметься з двох блоків. Перший буде присвячений розвитку системи правосуддя та міститиме чотири розділи: судова система й судочинство, прокуратура, адвокатура, юридична освіта. Другий стосуватиметься розвитку конституційного судочинства. У ньому будуть відображені поточні проблеми, виклики та основні пріоритети розвитку цієї сфери.
Крім того, під час дискусій керівники судових органів, представники правоохоронної системи та громадського сектору, а також міжнародні партнери назвали одним із ключових пріоритетів роботи державних інституцій подальше проведення реформ у сфері правосуддя, боротьби з корупцією та захисту прав людини.
«Інтеграція України до Європейського Союзу залежить від готовності та здатності трансформувати систему правосуддя відповідно до вимог ЄС. Це має привести до позитивних перетворень і зміцнення національної системи правосуддя», – підсумувала Ірина Мудра.
Підпишіться, щоб отримувати листи.