Предметно зупинилися на недопущенні російської пропаганди серед дітей та підлітків Полтавщини, запобіганні вербуванню молоді й залученні до диверсійної діяльності, облаштуванні закладів середньої освіти відеоспостереженням.
До участі в нараді долучився заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко, перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, представники депутатського корпусу Олег Діденко та Юлія Цибульська, працівники ГУ НП в Полтавській області, ювенальної поліції.
«На рівні області й держави впроваджується низка ініціатив в освітній сфері, зокрема, у галузі забезпечення безпеки освітнього процесу. Важливо, що ці ініціативи реалізовуємо в синергії усіх зацікавлених сторін. Сьогодні знову в фокусі уваги пріоритетні питання. Серед яких – недопущення російської пропаганди серед дітей та підлітків Полтавщини та її наслідків. Робота ведеться системно, але потребує актуалізації та інтенсифікації на вимогу часу. Превентивні заходи мають реалізовуватися на постійній основі, але в свою чергу для молоді вони повинні бути максимально зрозумілими, прозорими та доступними», – зауважив Антон Чубенко.
Т.в.о. начальника ВЮП УПД ГУНП в Полтавській області Владислав Васюта зауважив, що в умовах повномасштабного вторгнення ворог змінив фокус уваги, зокрема й на дітей. Він розповів про можливі алгоритми та схеми вербування ворожими агентами підлітків та школярів. Зазвичай, цей процес відбувається через інтернет, телеграм-канали, різноманітні чат-боти, соціальні мережі.
Представники поліції наголосили, що педагогічні працівники, а також батьки зі свого боку повинні вести постійну роз’яснювальну роботу. Повинні бути пильними й найпершими помічати зміни в характері дитини та кола її спілкування. Розповідати, якими можуть бути правові та кримінальні наслідки вчинених нею дій.
Зауважили, що ворог сьогодні не просто вербує дітей, а шукає вразливих у соціально-матеріальному та морально-психологічному планах юнаків та дівчат.
Начальник ВОСОБ ГУНП в Полтавській області Ігор Дрібний та начальник відділу кримінального аналізу ГУНП в Полтавській Олександр Дряпак наголосили на важливості облаштування ЗЗСО системами відеоспостереження та наданні доступу спеціалізованому підрозділу Національної поліції до системи відеоспостереження ЗЗСО для оперативного реагування на правопорушення, розкриття злочинів та забезпечення громадської безпеки.
Правоохоронці зауважили, що в багатьох закладах області відеокамери вже встановлені. Система відеоспостереження – вагомий аргумент при виборі школи. Це ще один момент для убезпечення дітей, а також захисту від боулінгу, сторонніх осіб та інших загроз у разі потреби.
Круглий Стіл (1)
Освіта (4)
Поліція
Учасники
Підпишіться, щоб отримувати листи.