Побували в закладах освіти. Оглянули матеріально-технічне забезпечення. Обговорили з педагогами етапи підготовки до НМТ-2025. Також у межах поїздки ознайомилися з облаштуванням ТЕЦ.
Вперше відвідали Гадяцький ліцей №3 імені Івана Виговського, де здобувають освіту понад 400 учнів. Профільне навчання – українська філологія. У закладі діє 9 інклюзивних класів. Оглянули спортивну залу, ресурсну кімнату, кабінет безпеки. Ліцей має два найпростіші укриття – на 340 місць, а також ПРУ – на 80 місць, обладнані вентиляціями, інтернетом, санвузлом, біотуалетами, централізованим водопостачанням, резервним штучним освітленням, первинними засобами пожежогасіння, засобами для надання домедичної допомоги. Заклад оснащений резервними джерелами живлення.
Також в ліцеї працює стаціонарна кухня, де готують страви. Тож гарячим харчуванням охоплено майже 300 учнів.
«За підтримки Полтавської ОВА в області триває чимало активностей. І вихованці цього закладу – їхні постійні учасники та призери. Так, учні під керівництвом вчителя фізичної культури Володимира Білоцерківця вибороли I місце у III етапі змагань з баскетболу серед дівчат 9-11 класів та будуть представляти Миргородський район на обласному етапі змагань «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч». Діти здобувають призові місця на учнівських олімпіадах, беруть участь у дослідницькій роботі в межах МАН», – зауважив Антон Чубенко.
Під час робочої поїздки також відвідали Гадяцький опорний ліцей імені Лесі Українки. Тут здійснюють навчання за метематичним профілем та української філології. Діє 12 інклюзивних класів. Освітніми послугами охоплено понад 700 учнів. Заклад має Біленченківську філію, де навчається 43 здобувача освіти.
Оглянули матеріально-технічне забезпечення. У ліцеї наявне найпростіше укриття на 1100 місць, яке обладнане природньою та штучною вентиляцією, інтернетом, санвузлом, централізованим водопостачанням, резервним штучним освітленням, первинними засобами пожежогасіння, засобами для надання домедичної допомоги. Заклад має резервні джерела живлення.
Учні ліцею активні учасники Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсів, турнірів.
Відвідали Гадяцьке аграрне училище. Заклад навчає майбутніх овочівників, садівників, лісників, столярів, єгерів і бджолярів. Останній напрям є його візитівкою. Гадяч давно славиться як центр бджільництва. Заклад надає ґрунтовні теоретичні знання і детальні практичні навички з цього профілю.
Бджільництво – це не лише важливий сектор аграрної економіки, але й ключовий елемент збереження природної рівноваги, наголошують тут.
«Також у фокусі нашої роботи – підготовки до НМТ та фахових випробувань в області. Вона ведеться на всіх рівнях. Відповідно триває облаштування тимчасових екзаменаційних центрів. Один із таких ми оглянули сьогодні, – зауважив Антон Чубенко. – У цій роботі немає дрібниць. Важливий кожен момент: облаштування робочих місць для учасників НМТ, кімнати для медпрацівника, наявність вебкамер, безперебійне інтернетпостачання, наявність резервного живлення, дотримання температурного режиму, а також всіх безпекових моментів. На Полтавщині маємо єдину позицію щодо важливості підготовки до проведення НМТ».
DSC05223
DSC05095
DSC05316
DSC05633
DSC05766
DSC05846
DSC06003
DSC06163
DSC06239
Освіта (5)
Підпишіться, щоб отримувати листи.