25 квітня 2025, 09:33
Згідно з даними ВООЗ, з 1974 року вакцини врятували 154 мільйони життів – тобто більше 3 мільйонів життів на рік або 6 життів щохвилини. Кампанія 2025 року направлена не лише на те, як вакцини допомагають покращити наше життя сьогодні. Особливу увагу буде звернено на те, чого, завдяки імунізації, ми зможемо досягти в найближчі десятиріччя, коли охоплення вже існуючими вакцинами в світі зросте, а нові вакцини, що зараз розробляються, будуть використані для захисту людей різного віку від більшої кількості небезпечних захворювань.
Всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними.
Кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту від хвороб. Якщо дитина пропускає щеплення або отримує його пізніше – зростає ризик інфікування та серйозного перебігу захворювання. Рекомендовано робити кілька щеплень одночасно - це світова практика, що дозволяє захиститися від кількох захворювань одразу. А застосування багатокомпонентних вакцин зменшує кількість візитів до лікаря, уколів та надає захист від кількох інфекцій одразу.
В Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.
Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом.
Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця.
Переривання планової вакцинації – відповідно до національного календаря профілактичних щеплень – навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.
За останні роки показники охоплення щепленнями в Україні не перевищували 80%. Вакцинація – єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Якщо припинити вакцинування – хвороби повернуться.
Пам’ятайте, кожне щеплення важливе для вашого захисту і захисту тих, кого ви любите.
Інна Харченко, лікар-педіатр амбулаторії ЗПСМ № 5
КНМП «Центр ПМСД № 1» м. Кременчука
Підпишіться, щоб отримувати листи.