Центральним елементом події став спеціальний Простір психологічної підтримки «Перетвори свій сенс у дію», що працював «просто неба». Цей простір був організований за участі широкого кола партнерів, включаючи неурядові організації (громадські та благодійні організації, Центр життєстійкості, Ментал Хаб), заклади вищої освіти, та мав на меті показати, що турбота про ментальне здоров’я є спільною відповідальністю, а взаємопідтримка, емпатія та відчуття належності є ключовими ресурсами для збереження внутрішньої рівноваги й стійкості.
Учасники заходу мали змогу поспілкуватися з кваліфікованими психологами, отримати індивідуальні консультації та дізнатися про ефективні техніки саморегуляції. Надавачі послуг навчали відвідувачів знаходити сенси навколо себе та взаємодіяти з ними, опановуючи таким чином важливий інструмент самодопомоги для підтримки свого ментального благополуччя. Окрім основного простору психологічної підтримки, були облаштовані різноманітні локації, спрямовані на підтримку ментального здоров’я та емоційного добробуту. Серед них – зони для настільних ігор, малювання, різноманітні арт-терапевтичні студії (ліпка, гончарство, соломоплетіння, створення мотанки тощо), а також спортивні активності.
День спільнодії відбувся в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» - ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Захід також передбачав насичену культурну програму, що сприяла соціальній згуртованості та збереженню національної спадщини. Відбулося мистецьке дійство «Сакральна спадщина», виставка виробів майстрів народного мистецтва Полтавщини, захопливі майстер-класи з традиційних народних ремесел. Гості мали нагоду насолодитися концертом творчих колективів та солістів-вокалістів з Лубенської, Миргородської, Новооржицької, Михайлівської територіальних громад та міста Полтави, а також долучитися до благодійного ярмарку.
На виході на відвідувачів чекала зона рефлексії, де можна було осмислити отримані враження та знайти відповіді на свої внутрішні запитання.
Заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко наголосив, що День спільнодії недаремно відбувається саме тоді, коли ми відзначаємо такі важливі для кожного українця дати, як День вишиванки та День сім'ї.
«Сьогоднішній захід – це не просто подія, це наш спільний простір для діалогу, підтримки та пошуку власних сенсів. «СенсоТека «Ти як?»» саме про це: про безпечне середовище, де кожен може говорити про свої переживання, знаходити розуміння та відчувати себе частиною спільноти, – розповів Антон Чубенко. – Вишиванка – це не просто одяг. Це наш генетичний код, символ нашої ідентичності, зв'язок з предками та поколіннями. Сім'я – це наш найцінніший скарб, джерело любові, підтримки та безумовної прийнятності. Наша стійкість – це не лише про фізичну витривалість. Це про міцність духу, про здатність адаптуватися, відновлюватися та йти далі, незважаючи на випробування. Ця стійкість живиться нашими глибокими сенсами: любов'ю до рідної землі, повагою до нашої історії та культури, міцними зв'язками в родинах та громадах».
Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я Юлія Ющенко розповіла, що програма «Ти як?» прагне підтримати внутрішню стійкість українців:
«Ми працюємо над тим, щоб кожен українець знав, як піклуватися про своє ментальне здоров'я, де шукати допомогу і як підтримувати тих, хто поруч. Такі заходи, як сьогоднішній День спільнодії, є важливою частиною цієї роботи – вони об'єднують нас, нагадують про наші цінності та посилюють нашу спільну здатність долати труднощі».
Захід став важливою платформою для поєднання теми ментального здоров'я з національними цінностями та культурними традиціями, підкресливши значення спільноти та підтримки у формуванні стійкості в умовах сьогодення.
Цього дня у громадах області теж відбувся День спільнодії.
#тияк
DSC06118
DSC06329
DSC06406
DSC06414
DSC06559
DSC06791
Photo 2025 05 15 15 45 55
Підпишіться, щоб отримувати листи.